OtelimizYukarı

Otelimiz Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un tarihi Şehzadebaşı semtinde yer alan Hamidiye Hotel, şehrin önemli iş ve alışveriş merkezlerine, tarihi ve turistik mekanlarına yürüme mesafesi yakınlığındadır.

Hamidiye Hotel, kaliteli hizmeti ve güler yüzlü çalışanları ile bir kez daha ziyaret etmekten keyif alacağınız bir mekandır.

Otelimiz, geleneksel Türk misafirperverliği ile konuklara lüks konaklama ve 2 Restaurant, 1 Bar, açık yüzme havuzu, hamam ve sauna ile keyifli anlar sunar.

Otelimiz 200 standart ve 5 suit olmak üzere toplam 205 oda ve 450 yatak kapasitelidir.

Odaların 120 adedi balkonlu ve 10 adedi ise geçmelidir.

At the time, Omega could never have imagined that this particular model would be rolex replica uk with such an extraordinary achievement. But the rolex replica sale Speedmaster earned the opportunity through an extremely rigorous vetting process. This process eliminated breitling replica sale from all of the other competing watch manufacturers who coveted the once-in-a-lifetime marketing opportunity. The history of this replica watches sale and American space travel precedes that historic July day in 1969 by a few years. The first replica watches uk Speedmaster to leave Earth's atmosphere was worn on the wrist of replica watches sale the Sigma 7 in 1962. NASA requested that astronauts wear wristwatches for space travel as a matter of practicality in the event that onboard systems failed.
Kapat